-----

Godziny pracy
Poniedziałek- Piątek: 8:00 - 20:00

psychoterapia

Psychoterapia

Terapia poznawczo- behawioralna

Terapia poznawczo- behawioralna to potwierdzona naukowo, zorientowana na cel forma psychoterapii. Ma jasną strukturę, określony czas trwania oraz procedurę.

Opiera się na psychoedukacji, ćwiczeniach, zadaniach.

Psychoterapia poznawczo behawioralna- na czym polega?

Terapia odnosi się do bieżących problemów w życiu pacjenta. Skupia się przede wszystkim na tu i teraz.

Terapia poznawczo-behawioralna opiera się na założeniach, iż nasze myśli, przekonania wpływają na to co czujemy i jak się zachowujemy.

Każdy z nas nadaje znaczenia zdarzeniom. Leczenie opiera się na zrozumieniu indywidualnych przekonań i wzorców. Myśli nieadaptacyjne zostają rozpoznane oraz zamienione na przekonania racjonalne.

Skuteczność potwierdzona badaniami

Terapia poznawczo-behawioralna od lat 60. XX wieku przeszła szczegółowe badania i może poszczycić się wysoką (w większości problemów 70-80%) skutecznością rozwiązywania problemów i leczenia chorób. Zakres jej efektywności obejmuje:

zaburzenia nastroju
zaburzenia lękowe
fobie
zespół stresu pourazowego PTSD
zaburzenia odżywiania
ADHD
zaburzenia- opozycyjno- buntownicze
zaburzenie osobowości

W połączeniu z farmakoterapią przynosi korzyści w leczeniu schizofrenii oraz choroby afektywnej dwubiegunowej.

Jej osiągnięcia są naukowo potwierdzone, stosowane techniki oparte na dowodach.


Terapia poznawcza ma na celu złagodzenie psychologicznego napięcia poprzez korygowanie nieporozumień. Poprawiając błędne przekonania, możemy przerwać nadmierne reakcje.się od myśli. Myśli prowadzą do uczuć, uczucia prowadzą do działań, działania prowadzą do rezultatów.

Aaron Beck
psychiatra


psychoterapia cbt

Psychoterapia CBT i jej możliwości

Terapia poznawczo – behawioralna wciąż wzbogaca zakres technik i narządzi, które są weryfikowane licznymi badaniami naukowymi.

Ostatnie lata zaowocowały rozwojem podejść, które kładą nacisk na znaczenie relacji terapeutycznej, wyznawane wartości, duchowość oraz akceptację i techniki uważnościowe.

Różnorodność podejść oraz bogactwo technik daje praktycznie nieograniczone możliwości pracy z pacjentem aby skutecznie pomagać mu w walce z trudnościami i problemami jakich doświadcza.

Jeśli potrzebujesz pomocy w zakresie psychoterapii poznawczo- behawioralnej, zapraszam do kontaktu.

Kontakt